Jak zachęcić mieszkańców do ruchu na świeżym powietrzu? Podpowiadamy

Otyłość i mała chęć do aktywności fizycznej to problemy, które z roku na rok robią się coraz poważniejsze w naszym społeczeństwie. Właśnie dlatego, projektując przestrzenie miejskie, warto mieć na uwadze to, by były one dobrze przemyślane. Atrakcyjne parki, place zabaw czy outdoorowe siłownie to przykładowe rozwiązania, które mogą zachęcić mieszkańców Twojego miasta do ruchu na świeżym powietrzu. Zastanawiasz się nad tym, w jakie sprzęty warto zainwestować? Czytaj dalej, a rozwiejemy Twoje wątpliwości związane z tym tematem.

czytaj całość »
Narciarz – sprzęt do ćwiczeń na zewnątrz. Dowiedz się, jakie ma zalety

Siłownie zewnętrzne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie ma w tym nic dziwnego – aktywność fizyczna jest niezwykle zdrowa zarówno dla ciała, jak i dla umysłu. Włodarze wielu miast zdają sobie z tego sprawę, dlatego inwestują w rozwój plenerowych miejsc z przyrządami do ćwiczeń, dając mieszkańcom możliwość zadbania o kondycję. Jednym z najpopularniejszych sprzętów outdoorowych jest tzw. narciarz. Do czego służy i jak wybrać ten sprzęt? Podpowiadamy w poniższym artykule.

czytaj całość »
Siłownie dla niepełnosprawnych – jak je wyposażyć i dlaczego warto o nie zadbać?

Osoby z ograniczeniami zdrowotnymi często mają trudności w znalezieniu miejsca do ćwiczeń. Dlatego inicjatywa, jaką są siłownie dla niepełnosprawnych, ma nieco poprawić sytuację i umożliwić im prowadzenie aktywnego i zdrowego stylu życia. Pomysłodawcy chcą, aby siłownie były dostępne dla wszystkich i żeby każdy mógł ćwiczyć według własnych możliwości. Poniżej szczegółowo omówimy ten temat. Wyjaśnimy m.in. to, dlaczego warto stawiać na tego typu inwestycje, gdzie w szczególności powinny się one znajdować oraz jakie powinno być ich wyposażenie.

czytaj całość »
Wyposażenie placu zabaw – podpowiadamy, co będzie strzałem w dziesiątkę!

Plac zabaw to miejsce nastawione na rekreację. Podczas jego projektowania należy więc zrobić wszystko, aby przyciągał osoby w szerokim przedziale wiekowym. Kluczowe jest zatem przede wszystkim umieszczenie w nim obiektów, które zapewniają ruch, ćwiczenia i dają możliwość uprawiania gier zespołowych. O czym dokładnie mowa? Tego dowiesz się po przeczytaniu dzisiejszego wpisu. Odpowiemy w nim w szczególności na pytanie o to, na jakie wyposażenie placu zabaw warto postawić.

czytaj całość »
Siłownia zewnętrzna - urządzenia, z których warto korzystać

Niewątpliwie ćwiczenia na świeżym powietrzu niosą ze sobą wiele korzyści. Przeprowadzone badania potwierdziły, że aktywność fizyczna na zewnątrz powoduje lepsze samopoczucie psychiczne i fizyczne. Większości osób treningi outdoorowe kojarzy z jazdą na rowerze czy bieganiem. Rozwiązaniem może być jednak także siłownia zewnętrzna. Urządzenia, jakiego rodzaju się tam znajdują? Z jakiego sprzętu warto korzystać?

czytaj całość »
Ławka betonowa bez oparcia – czym się wyróżnia i dlaczego warto ją wybrać?

Park, teren szkoły lub rynek bez ławek? Nie ma mowy! To nieodłączne elementy miejsc publicznych, ale i nie tylko, które odgrywają bardzo ważną rolę. W nowoczesnej architekturze miejskiej sprawdza się ławka betonowa bez oparcia. Co świadczy o jej wyjątkowości? Czytaj dalej i sprawdź, dlaczego ten właśnie rodzaj siedzisk warto uwzględnić w wielu projektach.

czytaj całość »
Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na piłkarzyki betonowe

Piłka nożna od zawsze wzbudzała wielkie emocje. Każdy miłośnik tego sportu wie, jak to jest wczuwać się w swoich idoli, biegając za futbolówką na boisku. To jednak niejedyna piłkarska rozrywka. Wspomnieć warto o plastikowych ludzikach na sprężynach obsługiwanych palcami. Słynna planszowa gra ewoluowała do tego stopnia, że obecnie spotkać można piłkarzyki betonowe w przestrzeni publicznej. Dlaczego uchodzą za dobrą inwestycję, jeśli o chodzi o zagospodarowanie plenerowych miejsc?

czytaj całość »
Ławka betonowa z drewnianym siedziskiem – dlaczego warto ją wybrać?

Zapewne nieraz korzystając z ładnej pogody, spacerowałeś po parku i żałowałeś, że w okolicy nie ma żadnej ławki. Brak siedzisk to chyba największa bolączka wielu miejsc użytku publicznego odwiedzanych przez pieszych. Jeśli jesteś odpowiedzialny za infrastrukturę, to mamy dla Ciebie dobre wieści. Tematem przewodnim tego tekstu jest bowiem ławka betonowa z drewnianym siedziskiem. Chcesz dowiedzieć się na jej temat nieco więcej? Interesują Cię jej zalety i ewentualne wady? Zastanawiasz się, czy warto ją zamontować w parku lub na osiedlu? Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości.

czytaj całość »
Piłkarzyki zewnętrzne – dlaczego warto je kupić? Zobacz, jakie dają możliwości!

Piłka nożna to jedna z najbardziej znanych dyscyplin sportowych na świecie. Rozgrywki i mistrzostwa zakrojone na szeroką skalę budzą niesamowite emocje wśród wszystkich pokoleń. Chętnie gramy w piłkę na boisku, ale także wirtualnie, za pośrednictwem gier komputerowych. Nie sposób nie wspomnieć o stołach z piłkarzykami! Spotykamy je w barach, w ośrodkach kultury, ale także na placach zabaw i skwerach osiedlowych. Dlaczego warto wyposażać miejsca publiczne w piłkarzyki zewnętrzne? Na co zwrócić uwagę, decydując się na nie? Zobacz, dlaczego ta gra powinna pojawić się w Twojej inwestycji!

czytaj całość »
Jak się gra w młynek? Poznaj zasady ponadczasowej gry!

Gry planszowe to znakomity sposób na nudę. Choć mogłoby się wydawać, że odeszły do lamusa, wiele osób nadal wybiera taki sposób spędzania wolnego czasu. Młynek to jedna z najstarszych znanych na całym świecie gier planszowych. Jej zasady są nieskomplikowane, a do przeprowadzenia rozgrywki nie potrzeba wielu akcesoriów. Czy wiesz, jak się gra w młynek? Czytaj dalej, aby poznać zasady tej ponadczasowej gry!

czytaj całość »
Stół do szachów zewnętrzny – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Szachy nie bez powodu są nazywane grą królewską. To jedna z najstarszych gier na świecie, której historia sięga ponad 1500 lat wstecz. Przez te wieki gra ta połączyła ludzi z różnych kultur, grup wiekowych i środowisk, budując między nimi wspólną więź i pasję do gry. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom tego wyrafinowanego sportu, jest stół do szachów zewnętrzny. Dziś podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie!

czytaj całość »
Stół betonowy do ping-ponga. Dlaczego warto kupić go dla siebie?

Stół betonowy do ping-ponga to nie tylko produkt, który może stanąć na osiedlu bądź w parku. To miejsce rozgrywania turniejów na światowym poziomie – także w Twoim ogrodzie czy na działce gdzieś nad morzem. Lubisz grać w tenisa stołowego? A może chcesz zarazić tą pasją swoje dzieci? W obu powyższych przypadkach zakup betonowego stołu do ping-ponga powinien okazać się strzałem w dziesiątkę. Czym charakteryzuje się taki stół i jak można go wykorzystać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy to sprzęt dla Ciebie!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl