Stół do szachów zewnętrzny – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Szachy nie bez powodu są nazywane grą królewską. To jedna z najstarszych gier na świecie, której historia sięga ponad 1500 lat wstecz. Przez te wieki gra ta połączyła ludzi z różnych kultur, grup wiekowych i środowisk, budując między nimi wspólną więź i pasję do gry. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom tego wyrafinowanego sportu, jest stół do szachów zewnętrzny. Dziś podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie!

Czy gra w szachy się opłaca?

Szachy to gra, w której ćwiczysz intensywnie! Tak, to nie żart. I nie chodzi o fizyczne zmęczenie. Twoja lewa i prawa półkula mózgowa w żadnym innym wypadku tak nie pracuje, jak podczas szachowej potyczki. Podczas gry w szachy Twój mózg będzie musiał połączyć ze sobą takie rzeczy, jak: logika, przypominanie sobie wzorców czy analityczne wykorzystywanie wiedzy. Szachami można się cieszyć w każdym wieku – w rezultacie takie ćwiczenia mózgu mogą być formą dbania o swoje zdrowie przez całe życie! Aktywny mózg to zdrowy mózg, a w dobie COVID-19 oraz takich chorób, jak Alzhaimer bądź Parkinson, jego ćwiczenie może naprawdę się przydać.

Szachy nadzieją młodych pokoleń

Szachy to idealne zajęcie dla uczniów szkół podstawowych, średnich, a nawet uniwersytetów. To niedrogie zajęcie, w które dzieci mogą się zaangażować we własnej szkole. Stawiasz zewnętrzny stół do gry w szachy i… rozpoczynasz rywalizację. Dzięki niemu dzieci w różnym wieku i o różnych potrzebach mogą rywalizować ze sobą, integrować się i rozwijać.

Szachy to bardzo zdrowa rywalizacja

Oczywiście każdy lubi wygrywać, ale po prostu ważne jest – szczególnie dla najmłodszych, aby nauczyli się oni akceptować przegraną. Jeśli Twoja pociecha przegra – niech spróbuje wyciągnąć wnioski z tej porażki i wróci jako lepszy gracz. Tak jak w życiu, w obliczu porażki musimy się podnieść i wrócić silniejsi i mądrzejsi.

Stół do szachów zewnętrzny – jaki sprawdzi się najlepiej?

Zdecydowanie najlepszy stół do gry w szachy na zewnątrz powinien być wykonany z wibrowanego betonu. Konstrukcja powinna być zbrojona drutem 8 mm. Dobrze, jeśli oprócz obowiązkowej planszy do gry w szachy – najlepiej wykonanej z granitu, producent zadbał również o wygląd stołu poza nią. Powierzchnia stołu powinna być  wyszlifowana i pomalowana lakierami, które zabezpieczą ją przed warunkami atmosferycznymi. Bez względu na to, czy to deszcz, czy śnieg, czy słota – stół powinien być ciągle taki sam.

Przy zakupie zewnętrznego stołu do szachów ważne jest, by zwrócić uwagę na to, czy wszystkie elementy metalowe są ocynkowane. To również przedłuży żywotność stołu i zwiększy jego odporność na warunki atmosferyczne.

Nie zapominaj też o siedzeniu. W przypadku stołu do szachów na zewnątrz warto pomyśleć również o miejscach do siedzenia, jeśli nie są one dołączone do zestawu. W niektórych wypadkach możesz spotkać się na przykład z bardzo wygodnymi ławeczkami, wykonanymi ze świerku skandynawskiego.

Istnieją dwa warianty zewnętrznego stołu do gry w szachy. Pierwszy jest przeznaczony do wkopania w ziemię. Drugi zaś do postawienia na beton bądź asfalt. 

To, jaki stół wybierzesz, zależy tylko od Ciebie. Obie wersje czekają na Ciebie w ofercie naszego sklepu – poznaj je bliżej i wybierz idealną dla siebie lub swojego dziecka!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl