Jak zachęcić mieszkańców do ruchu na świeżym powietrzu? Podpowiadamy

Otyłość i mała chęć do aktywności fizycznej to problemy, które z roku na rok robią się coraz poważniejsze w naszym społeczeństwie. Właśnie dlatego, projektując przestrzenie miejskie, warto mieć na uwadze to, by były one dobrze przemyślane. Atrakcyjne parki, place zabaw czy outdoorowe siłownie to przykładowe rozwiązania, które mogą zachęcić mieszkańców Twojego miasta do ruchu na świeżym powietrzu. Zastanawiasz się nad tym, w jakie sprzęty warto zainwestować? Czytaj dalej, a rozwiejemy Twoje wątpliwości związane z tym tematem.

Jak zachęcić mieszkańców do ruchu na świeżym powietrzu?

Przemyślana zabudowa parku czy placów miejskich, które są terenami rekreacyjnymi, może zachęcić ludzi do większej aktywności fizycznej. Nie każdy może przecież pozwolić sobie na karnet na siłownię, a niektórzy nawet nie mieliby czasu, aby do niej wstąpić. Natomiast z outdoorowej siłowni można korzystać przy okazji spaceru z psem, porannego joggingu, czy czekając, aż dziecko zejdzie z placu zabaw. Tam mieszkańcy miasta mogą umawiać się ze znajomymi na wspólne ćwiczenia. Jakich sprzętów nie powinno zabraknąć w takich miejscach?

Biegacz podwójny

Absolutnym must have, które pokochają nie tylko dorośli, ale także dzieci, jest biegacz. To urządzenie mające dwa podesty, na których można postawić nogi i robić nimi wymachy w przód i w tył. Dzięki takiej imitacji biegu sprzęt ten wpłynie na znaczne wzmocnienie mięśni nóg oraz bioder swoich użytkowników. Przy tym jego dużym atutem jest fakt, że stawy ćwiczących nie będą aż tak bardzo obciążone, jak przy klasycznym joggingu. Takie urządzenie poprawi zarówno koordynację ruchową, jak i krążenie czy wydolność organizmu. Pomoże również w redukcji tkanki tłuszczowej. Postaw na podwójne akcesorium, a oszczędzisz przestrzeń i sprawisz, że ćwiczący wspólnie partnerzy będą mogli wspierać się przy wykonywanym treningu. Takie urządzenie może być używane przez osoby, których waga nie przekracza 150 kg.

Drabinka podwójna

Jakie jeszcze sprzęty zachęcą ludzi do ruchu na świeżym powietrzu? Osoby, które regularnie trenują i dbają o swoją kondycję, bez wątpienia docenią, gdy w parku pojawi się drabinka podwójna. To akcesorium, które umożliwi podciąganie się czy rozciąganie ciała. Za sprawą takiego urządzenia mieszkańcy będą mieli szansę wzmocnić zarówno mięśnie pleców, jak i barków oraz rąk.

Jeździec podwójny

Bardzo ciekawą propozycją jest również jeździec podwójny. To bliźniacze urządzenia, które są ustawione naprzeciw siebie. Oddziela je solidna rura nośna. Na pierwszy rzut oka ten sprzęt może kojarzyć się z rowerem. Trzeba na nim usiąść i umieścić nogi na podestach. Potem, chwytając dłońmi uchwyty, ćwiczący musi na zmianę przyciągać je do siebie, prostując przy tym nogi i wracać do pozycji podstawowej. Taka aktywność wpłynie na rozwój nie tylko mięśni brzucha i pleców, ale także klatki piersiowej. Regularne korzystanie z jeźdźca może poprawić ogólną wydolność organizmu.

Krzesło do wyciskania

Kolejnym elementem, którego nie może zabraknąć na zewnętrznej siłowni, jest krzesło do wyciskania. To solidny sprzęt, z którego można korzystać w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że trenująca osoba usiądzie na siedzisku i chwyci dłońmi drążki. Następnie musi na zmianę mocno je odpychać i czekać, aż opadną. Taki trening pomoże mieszkańcom zadbać o stan mięśni klatki piersiowej, ramion oraz barków.

Zadbaj o sprzęt dla osób z niepełnosprawnością

Warto, abyś przy projektowaniu takiej przestrzeni pamiętał nie tylko o w pełni sprawnych mieszkańcach. W końcu w społeczeństwie żyją również osoby, które na co dzień zmagają się z niepełnosprawnością. Mieszkańcy poruszający się na wózkach inwalidzkich też chętnie przyjęliby sprzęty, które są dostosowane do ich potrzeb. Dzięki nim mieliby szansę na ciekawe opcje ruchu na świeżym powietrzu. W jakie produkty warto zainwestować, aby dostosować siłownię zewnętrzną do ich możliwości?

Surfer do ćwiczenia rąk

Z oczywistych względów osobom poruszającym się na wózku zależy na tym, aby wzmocnić swoje ramiona, barki i plecy. Z tego powodu surfer do ćwiczenia rąk będzie strzałem w dziesiątkę. Użytkownik tego sprzętu musi mocno złapać oba uchwyty i przy pomocy siły swoich mięśni wprowadzić urządzenie w ruch wahadłowy.

Trenażer

Następną propozycją, która bez wątpienia będzie bardzo atrakcyjna dla osób z niepełnosprawnością, jest trenażer. Ćwicząca osoba musi ustawić się tyłem do pylonu i mocno chwycić dłońmi za uchwyty. Następnie musi ciągnąć za nie, naprzemiennie zginając i prostując ręce. Dzięki temu użytkownik będzie mógł poprawić elastyczność swoich kończyn górnych, a przy okazji wzmocnić mięśnie barków.

Korzystając z naszych rad, z pewnością zachęcisz mieszkańców do ruchu na świeżym powietrzu. Zapewniając im ogólnodostępne sprzęty, z których mogą skorzystać podczas spaceru czy przebieżki, sprawisz, że będą bardzo zadowoleni. Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w wyżej wymienione artykuły, znajdziesz je w asortymencie naszego e-sklepu. Jako profesjonaliści gwarantujemy, że towar, który trafi w Twoje ręce, będzie nie tylko solidny, ale również przyjemny dla oka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl